Wiadomości Indonezja / Kalifat ISIS – Sulawesi : Aresztowania na Celebesie.

Arabskie państwo Islamskie ISIS straszy już nie tylko w Europie ale i Azji południowo wschodniej. Ostatnio w Indonezji coraz więcej słyszy się o agitacji ze strony ortodoksyjnego quasi państwa alias Kalifatu. Nie tylko o samej agitacji z resztą, ale nawet o fizycznym werbunku wojowników na święta wojnę ze światem zachodu, czyli Jihad, która odbywa się  dzisiaj głównie na terytorium Syrii i Iraku, a rozlać ma się na cały współczesny świat.

W tym tygodniu indonezyjskie oddziały, słynącego ze skutecznej  walki z terroryzmem Densus 88, dokonały aresztowań wyspie Sulawesi. W ręce antyterrorystów wpadło kilka podejrzanych osób, w tym 4 obywateli chińskiej prowincji Turkistan. Jak widać pospolite ruszenie świata islamu ma wymiar absolutnie globalny.

Grupa agitatorów działała w okolicy miejscowości Palu, która to wielokrotnie już dala się poznać ze skrajnie fundamentalnych sentymentów religijnych swoich mieszkańców. Razem z Chińczykami aresztowano również kilku podejrzanych o kontakty z IS mieszkańców Indonezji. Wagę problemu docenił nawet ustępujący prezydent SBY, który wczoraj ostro i zdecydowanie potępił Państwo Islamskie ISIS znane też jako ISIL

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*