Wiadomości Indonezja / Jawa – Yogyakarta : Królewski ślub w Yogyakarta.

 

Królewski a raczej sułtański ślub odbył się dzisiaj w jawajskiej Yogyakarta. Sułtan Hamengkubuwono X wydał za mąż swoją ostatnią wolną i zarazem najmłodszą córkę.W dniu dzisiejszym w jawajskiej Yogyakarta odbył się największy i najbardziej komentowany ślub archipelagu w ostatniej dekadzie. Sakramentalne tak wypowiedziała najmłodsza córka sułtana Hamengkubuwono X, do dzisiaj panna GKR Bendara.

Przygotowania do uroczystości weselnej trwały ponad rok i zwieńczone zostały oficjalną poranną ceremonią w meczecie Panepen w obrębie pałacu sułtańskiego Kraton.

Wśród gości honorowych pojawili się miedzy innymi prezydent Susilo Bambang Yudhoyono wraz z pierwszą damą Ani Yudhoyono.

Uroczystość składania przysięgi małżeńskiej oraz przemowa Sułtana odbyły się w najwyższej pałacowej odmianie języka staro jawajskiego.

Tradycja islamska nakazuje Panu Młodemu publiczne złożenie daru dla przyszłej żony będącego od tej pory jej formalną własnością.

Jako ten dar zwany w islamie Mahar, GKR Bendara otrzymała Koran, ręcznie wykonane instrumenty oraz artystyczną biżuterię.

Nieś się więc darzy Młodej Parze długo, zgodnie i przede wszystkim zdrowoJ

 


Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*