Wiadomości Indonezja / Jawa – Semarang : Jawajski powrót do tradycji.

Indonezja z dekady na dekadę otrzepuje się z pyłu kolonializmu i coraz silniej odnajduje swoją historię, tradycje i najważniejsze prastare obrzędy. Coraz większą wagę przywiązuje się zarówno do odchodzących w niepamięć ceremonii i zwyczajów oraz bardziej przyziemnie do tego co materialnie zostawili po sobie zapomniani przodkowie.  Ma to również przełożenie na post kolonialne zabytki największych indonezyjskich miast. Coraz bardziej dopieszczana jest starówka w Dżakarcie, Yogyakarcie, Bandung, Medan, Surabaya czy Semarang.

Właśnie w Semarang w obszarze Kota Lama czyli Stare Miasto, pojawia się coraz więcej ciekawych inicjatyw historyczno kulturalnych. W ubiegłym tygodniu zorganizowano na przykład staro jawajską (hinduistycznną) religijną ceremonię oczyszczania zwaną Ruwatan.

Powrót do korzeni ma oczywiście zarówno aspekt czysto komercyjny jak i kulturowy oraz mistyczny. Coraz więcej młodych ludzi widzi w prajawajskiej historii i kulturze siłę, która stanowić może o lepszej przyszłości regionu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*