Wiadomości Indonezja / Jawa : Pierwszy indonezyjski turystyczny Double Deck z Solo.

 

Na 266 miejskie urodziny, władze jawajskiego Solo zafundowały mieszkańcom i turystom niezwykły prezent urodzinowy. Od wczoraj czerwony Piętrus wozi turystów starymi ulicami.17 lutego maiło miejsce w jawajskiej miejscowości Solo szczególne wydarzenie.

W 266 rocznice powstania miasta, władze oraz lokalna firma transportowa zaserwowały mieszkańcom a przede wszystkim odwiedzającym je turystom nie lada atrakcję.

Zakupiono dwupoziomowy autobus, który od teraz będzie kursował regularnie ulicami starego miasta.

Czerwony „double deck” markowy Mercedes Benz zabierze na „pokład” 64 osoby i przeznaczony będzie i wyłącznie do obsługi miejskiego ruchu turystycznego.

Wzorem identycznych autobusów pokładowych (znanych z w wielu atrakcyjnych dla turystów miast europejskich) Mercedes z Solo zamierza krążyć wokół najznamienitszych atrakcji sułtańskiego miasta.

Będzie więc Pałac SułtanaKraton, muzea oraz „Wioska Batiku” – tradycyjnie wytwarzanej i ręcznie malowanej tkaniny jawajskiej, służącej do wyrobu ubrań oraz klasycznych w tym regionie sarongów.

Właśnie Solo wraz z sąsiednia Yogyakarta słyną z wyrobu najwyższej jakości batiku w całej Indonezji.

Od momentu kiedy kilka lat temu azjatycki tygrys lotniczy, przewoźnik budżetowyAir Asia zaczął obsługiwać połączenia międzynarodowe z Solo do Kuala Lumpur i Singapuru, ta nie największa miejscowość z serca Jawy znacznie zyskała na atrakcyjności.

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*