Wiadomości Indonezja / Jawa : Krokodylo Ryba Lepisosteus z Tegal na Jawie.

 

Niezwykle rzadki połów zapisali na swoim koncie rybacy z Tegal na Jawie. Łupem ich podła ryba rodem z okresu prehistorii. Przypominający krokodyla Lepisosteus choć z Meksyku ale z Jawy ?!Po ostatnich „dwóch” ciężkich i smutnych newsach dnia, dzisiaj trafił się trochę luźniejszy temat do naszej indonezyjskiej dyskusji.

Niespotykanie ciekawym okazem złowionej ryby, pochwalili się w tym tygodniu rybacy z miejscowości Tegal na Jawie.

Łowiąc jak zwykle nocą w basenie portowym przeznaczonym do naprawy statków, złowili coś co nie do końca przypominało klasyczny cel ich połowów.

Po przyniesieniu trofeum do domu i konsultacjach z miejscowymi Ichtiologami, okazało się iż jest to gatunek spokrewniony z Rybą Trzonopłetwa, nazywany potocznie jak Latimeriażywą skamieniałością” a mianowicie Lepisosteus.

To trzeci przypadek wyłowienia Krokodylo-Ryby (tak potocznie nazwali rybę rybacy) w Indonezji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Poprzednie dwie sztuki Lepisosteus’a schwytano na Jawie oraz na Sumatrze.

Co niesłychanie dziwi to fakt, że ryba będąc niezwykle rzadką jest gatunkiem teoretycznie występującym w rejonach wód terytorialnych Meksyku, stąd jej wycieczkę na Jawę można zaliczyć do bardzo egzotycznych.

Naukowcy Ichtiolodzy z Uniwersytetu Pancasakti w Tegal zbadali rybę by zamieścić informację dotyczącą unikalnego połowu w cyklicznym Żurnalu Naukowym.

To kolejny obok złowionych w przeszłości na Celebesie (Sulawesi) ryb trzonopłetwych Latimeria i Waranów z Komodo, żywa skamieniałość z Archipeklagu Indonezji.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*