Wiadomości Indonezja / Jawa – Gunung Kidul : Małżeństwa Facebook’owe na Archipelagu.

 

Urzędnicy sądów religijnych na Jawie alarmują! Facebook sprawcą nieplanowanych ciąż oraz małżeństw nieletnich na Jawie.Pewien urzędnik sądu religijnego z wyspy Jawa w Indonezji głośno piętnuje popularny serwis społecznościowy Facebook. Zdaniem urzędnika ta globalna platforma internetowa przyczynia się do wzrostu liczby nieplanowanych ciąż u nastolatek a w konsekwencji do coraz młodszych i częstszych małżeństw na wyspie Jawie.

Przemawiają za nim statystyki jak choć by ta z dystryktu Gunung Kidul w okolicy Yogyakarta, gdzie kilka nieletnich związków wymuszonych przedwczesną ciążą zaczęło się via Facebook.

Wiedza urzędnika wynika z faktu, iż jedynie sąd religijny (któremu przewodniczy) ma prawo udzielenia ślubu osobom niepełnoletnim po uprzednim przesłuchaniu potencjalnych nowożeńców.

W roku ubiegłym tylko w tym rejonie odbyło się aż 130 takich ślubów co w zestawieniu z 65 w roku 2009 daje 100% wzrost.

Zdaniem urzędnika przyczyną takiego stanu rzeczy jest dodatkowo fakt, iż serwis ten dociera do najbardziej nawet niedostępnych wsi, gdzie tym łatwiej (jego zdaniem) o pozamałżeńska ciążę u niewyedukowanych nieletnich.

Ciekawostka jest również fakt, iż Indonezja z 35 milionami zarejestrowanych użytkowników na Facebook jest dla tego popularnego serwisu drugim po Stanach Zjednoczonych rynkiem na świecie.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*