Wiadomości Indonezja / Jawa – Gunung Kidul : Małżeństwa Facebook’owe na Archipelagu.

 

Urzędnicy sądów religijnych na Jawie alarmują! Facebook sprawcą nieplanowanych ciąż oraz małżeństw nieletnich na Jawie.Pewien urzędnik sądu religijnego z wyspy Jawa w Indonezji głośno piętnuje popularny serwis społecznościowy Facebook. Zdaniem urzędnika ta globalna platforma internetowa przyczynia się do wzrostu liczby nieplanowanych ciąż u nastolatek a w konsekwencji do coraz młodszych i częstszych małżeństw na wyspie Jawie.

Przemawiają za nim statystyki jak choć by ta z dystryktu Gunung Kidul w okolicy Yogyakarta, gdzie kilka nieletnich związków wymuszonych przedwczesną ciążą zaczęło się via Facebook.

Wiedza urzędnika wynika z faktu, iż jedynie sąd religijny (któremu przewodniczy) ma prawo udzielenia ślubu osobom niepełnoletnim po uprzednim przesłuchaniu potencjalnych nowożeńców.

W roku ubiegłym tylko w tym rejonie odbyło się aż 130 takich ślubów co w zestawieniu z 65 w roku 2009 daje 100% wzrost.

Zdaniem urzędnika przyczyną takiego stanu rzeczy jest dodatkowo fakt, iż serwis ten dociera do najbardziej nawet niedostępnych wsi, gdzie tym łatwiej (jego zdaniem) o pozamałżeńska ciążę u niewyedukowanych nieletnich.

Ciekawostka jest również fakt, iż Indonezja z 35 milionami zarejestrowanych użytkowników na Facebook jest dla tego popularnego serwisu drugim po Stanach Zjednoczonych rynkiem na świecie.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*