Wiadomości Indonezja / Jawa / Dżakarta : Zamach bombowy w biurze umiarkowanych muzułmanów.

 

Przedwczoraj w biurze prowadzonym przez intelektualistę islamskiego znanego ze swojej umiarkowanej i pokojowej postawy eksplodowało bomba. Ładunek wybuchowy trafił do miejsca przeznaczenia w postaci przesyłki pocztowej.Do incydentu terrorystycznego doszło przedwczoraj w indonezyjskiej Dżakarcie. Obiektem ataku nie była jednak tym razem ani obca placówka dyplomatyczna, ani luksusowe hotele ani też mniejszości wyznaniowe.

Celem środowego zamachu było biuro ugrupowania umiarkowanych intelektualistów islamskich we wschodniej części stolicy Indonezji.

Ładunek wybuchowy trafił do biura „liberałów” za pośrednictwem poczty i od samego początku zaniepokoił adresatów przesyłki.

Dziwne, dające się zauważyć z zewnątrz okablowanie oraz podejrzany zapach spowodowały powiadomienie policji oraz grupy antyterrorystycznej.

Paczka zaadresowana do lidera i humanisty Islamu Ulil Abshar Abdalla eksplodowała podczas rozbrajania przez przybyłych policjantów.

W wyniku niefortunnej eksplozji ranne zostały cztery osoby w tym Policjant i członek ochrony budynku w którym znajdowało się obrane za cel ataku biuro.

Jak podkreślają organizacje pozarządowe zajmujące się monitoringiem tolerancji i demokratyzacji na świecie, ostatnie wydarzenia w Indonezji rzucają znaczny cień na oba te zjawiska.

Szczególnie niepokoją nowe przepisy ograniczające działalność mniejszości religijnych w tym zwalczanego przez skrajnie islamski Front Obrońców Islamu (FPI) ruch wyznaniowy Ahmadija.

Mimo zawartej konstytucyjnie wolności wyznania, grupy „twardogłowych” islamistów stosują politykę przemocy wobec mniejszości wyznaniowych, która nasila się w okresie ostatnich dwóch lat.

Inicjator przedwczorajszego ataku bombowego chciał zapewne poza ewidentną chęcią wyrządzenia krzywd, oznajmić światu swoje quasi przesłanie zawarte w tym zbrodniczym akcie.

Bomba która eksplodowała umieszczona została w 500 stronicowym dziele pod tytułem „Oni muszą zginąć …” adresowanym do indonezyjskich postaci świata polityki, sztuki i mediów którzy zdaniem autora książki, liberalną postawą dopuszczają się grzechu przeciwko Islamowi i muzułmanom w Indonezji.


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*