Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta – Surabaya : Nowa szybka kolej na indonezyjskiej wyspie Jawie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2014 roku rozpocznie sie budowa nowej linii kolejowej na Jawie. Szybka kolej popędzi na trasie Dżakarta – Surabaya.  Indonezyjskie konsorcjum Kadin we współpracy z japońskim partnerem Keidanren, planuje uruchomienie szybkiej kolei wzdłuż stołecznej wyspy Jawy. Jak ogłosiły oba podmioty, już dzisiaj są technicznie przygotowane na rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia, jednak z przyczyn technicznych muszą poczekać na położenie drugiej bazowej linii torów wzdłuż całej jawajskiej trasy.

Zgodnie z przewidywaniami konstruktorów szybki jawajski pociąg pokona trasę ze stolicy kraju do drugiego co do wielkości miasta republiki, Surabaya w zaledwie cztery godziny na co dzisiaj potrzeba godzin aż dwunastu.

Kładzenie „drugiego toru” zakończy się w roku 2013 co z kolei pozwoli na rozpoczęcie wiekopomnego przedsięwzięcia z początkiem roku 2014.

To jednak nie wszystko z indonezyjskich szlaków kolejowych.Za pięć lat rusza kolejny wielki projekt szynowy na archipelagu a mianowicie kolej Trans Sumatrzańska, która połączy wiele ważnych ośrodków na tej drugiej co do wielkości indonezyjskiej wyspie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*