Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta – Surabaya : Nowa szybka kolej na indonezyjskiej wyspie Jawie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2014 roku rozpocznie sie budowa nowej linii kolejowej na Jawie. Szybka kolej popędzi na trasie Dżakarta – Surabaya.  Indonezyjskie konsorcjum Kadin we współpracy z japońskim partnerem Keidanren, planuje uruchomienie szybkiej kolei wzdłuż stołecznej wyspy Jawy. Jak ogłosiły oba podmioty, już dzisiaj są technicznie przygotowane na rozpoczęcie realizacji przedsięwzięcia, jednak z przyczyn technicznych muszą poczekać na położenie drugiej bazowej linii torów wzdłuż całej jawajskiej trasy.

Zgodnie z przewidywaniami konstruktorów szybki jawajski pociąg pokona trasę ze stolicy kraju do drugiego co do wielkości miasta republiki, Surabaya w zaledwie cztery godziny na co dzisiaj potrzeba godzin aż dwunastu.

Kładzenie „drugiego toru” zakończy się w roku 2013 co z kolei pozwoli na rozpoczęcie wiekopomnego przedsięwzięcia z początkiem roku 2014.

To jednak nie wszystko z indonezyjskich szlaków kolejowych.Za pięć lat rusza kolejny wielki projekt szynowy na archipelagu a mianowicie kolej Trans Sumatrzańska, która połączy wiele ważnych ośrodków na tej drugiej co do wielkości indonezyjskiej wyspie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*