Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Nowa Misja Giovanni van Bronckhorst’a.

 

Były kapitan reprezentacji „Pomarańczowych” w piłce nożnej rozpoczął na Jawie nowy etap w swojej bogatej biografii. Fundacja pochodzącego z Indonezji Holendra weźmie pod swe skrzydła najuboższe dzieci na Archipelagu.W Indonezji przebywa od wtorku były gwiazdor i kapitan reprezentacji OranjeGiovanni van Bronckhorst. Celem jawajskiej wizyty zdobywcy srebrnego medalu podczas rozgrywanych w Republice Południowej Afryki ostatnich zawodów Pucharu Świata w piłce nożnej jest właśnie rozpoczęta nowa misja życiowa piłkarza, której na imię :

„Giovanni van Bronchorst & Wszytskie Dzieci Indonezji”.

Holender będący również w połowie Indonezyjczykiem zamierza swoją działalnością wspierać ubogie dzieci na Archipelagu. Mimo, iż celem nadrzędnym powołanej do życia fundacji charytatywnej będzie przede wszystkim misja poprawy poziomu edukacji oraz opieki zdrowotnej wśród indonezyjskich dzieciaków, na konferencji prasowej nie obyło się bez futbolowych wątków.

Zawodnik poproszony o realną ocenę szans Indonezji na zakończony sukcesem start w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, uznał iż jest to cel na najbliższe 10–20 lat.

Zdaniem Giovenni van Bronckhorst’a, Indonezja posiada niewyczerpany potencjał talentów pośród młodych piłkarzy, które przy odpowiednim systemie szkolenia i szlifowania pozwolą kiedyś sięgnąć po najwyższe międzynarodowe laury.

Piłkarz zapowiedział również udział w zaplanowanym meczu towarzyskim w Dżakarcie.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*