Wiadomości Indonezja / Jawa : Dżakarta : LION AIR pobiło rekord wszechczasów.

 

Lion Air, Boeing i Biały Dom potwierdziły. Największy prywatny przewoźnik w Indonezji zawarł umowę wszechczasów na zakup nowej floty powietrznej.Barak Obama przebywający w ubiegłym tygodniu na szczycie Państw ASEAN w Nusa Dua na Bali, uczestniczył w oficjalnym sygnowaniu umowy pomiędzy Lion Air i amerykańskim producentem samolotów pasażerskich Boeing.

Lion Air podpisał największy w historii Boeinga kontrakt na zakup 230 samolotów pasażerskich. Umowa obejmuje 201 maszyn Boeing 737 Max oraz 29 nowej generacji 737 ER. Wartość kontraktu opiewa na prawie 22 miliardy dolarów amerykańskich.

Już obecnie Lion Air dysponuje 65 maszynami serii 737 z których 54 zakupiono bezpośrednio u producenta w Seatle.

Lion Air zamierza więc jak widać stać się wiodącym operatorem nie tylko w Indonezji ale całej Azji Południowo Wschodniej. Popularnym i wciąż najtańszym malezyjskim liniom Air Asia wyrasta więc groźny konkurent.

Air Asia lata Airbusami a to uczyni “podniebne starcie” gigantów jeszcze bardziej ekscytującym. Miejmy nadzieję że rywalizacja przełoży się na nowe połączenia i niskie ceny biletów na czym skorzystają przede wszystkim pasażerowie.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*