Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Halim Reaktywacja!!

Dawano dawno temu powietrzna brama do stolicy Indonezji zwała się Halim. Międzynarodowe lotnisko pasażerskie w mieście obsługiwało wszystkie loty komercyjne z o do Dżakarty. Sytuacja zmieniła się kiedy w siłę urósł największy dzisiaj na archipelagu port lotniczy Soekarno Hatta. Jak się jednak okazuje, nigdy nie mów nigdy i Halim który poszedł w przysłowiową odstawkę wraca w styczniu do cywilnych łask. W okresie lat niebytu obsługiwał bowiem tylko garnizon powietrzny i państwowe loty oficjalne. W związku z „przegrzaniem wydolności” na Soekarno Hatta, postanowiono wrócić na niewielki Halim. Na razie przeprowadza się trzech przewoźników a w przyszłości gotowość zmiany zgłaszają także inni operatorzy. Z trzykilometrowego pasa miejskiego lotniska już w styczniu wylecą niektóre samoloty Citilink w lutym również niektóre Garuda Indonesia w marcu natomiast trzy połączenia Air Asia.

Poniżej lista lotów jakie obsłuży już niebawem Halim. Zyskają na tym Ci, którzy planują krótki pobyt w stolicy Republiki. W odróżnieniu od SH oddalonego od centrum miasta o mniej więcej dwie godziny jazdy samochodem, Halim ulokowany jest w praktycznie w samym mieście.

Przepustowość lotniska w fazie początkowej szacowana jest na niewiele bo raptem 65 tysięcy pasażerów rocznie. Na początek jednak lepsze to niż nic J

Citilink od 10 stycznia 2014

Jakarta – Semarang

Jakarta – Yogyakarta

Jakarta – Malang

Garuda Indonesia od 1 Lutego 2014

Jakarta – Yogyakarta

Jakarta – Pontianak

Jakarta – Palembang

Jakarta – Semarang

Jakarta – Surabaya

Air Asia od 1 Marca 2014

Jakarta – Yogyakarta

Jakarta – Medan

Jakarta – Surabaya

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*