Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : GOOGLE otworzy wkrótce oddział na Archipelagu.

 

 Jak zapowiedział prezes firmy zarządzającej GOOGLE , jeszcze w tym roku otwarte zostaną

W Dżakarcie indonezyjskie biura, amerykańskiego potentata światowego rynku „online”.W związku z dynamicznym rozwojem rynku „online” w Azji, GOOGLE planuje wkrótce otworzyć swoje nowe biuro w Republice Indonezji. Taką informację przekazał dzisiaj vice prezydent Indonezji Boediono po odbyciu spotkania roboczego z prezesem tego światowego giganta Erick’em Schmidt.

Jednym z głównych magnesów dla GOOGLE jest oczywiście potencjał drzemiący na archipelagu. 240 milionowa Indonezja z wciąż niespełna 40-ma milionami użytkowników „sieci” stanowi ogromny drzemiący potencjał, który zdaniem GOOGLE powinien zostać jak najszybciej zagospodarowany.

Na potwierdzenie tej tezy przywołano badania przeprowadzone przez rywalizującą z GOOGLE firmę YAHOO sytuujące Indonezję jako najbardziej rosnący i rokujący rynek „online” w Azji Południowo Wschodniej.

Wszystko to sprowadza się więc zdaniem uczestników dzisiejszych rozmów do prozaicznej konkluzji, iż amerykański potentat otworzy swój indonezyjski oddział już przed 2012 rokiem.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*