Wiadomości Indonezja / Festival Polonia Indonesia 2022 – Java / Jepara / Bondo

Już w nadchodzący Weekend w dniach 11 & 12  – 11 – 22 na Jawie w miejscowości Jepara a ściślej w niewielkiej osadzie rybackiej Bondo, położonej nad morzem jawajskim, odbędzie się kolejna, Impreza organizowana przez Fundację „Suara Polonia Indonesia” czytaj „Głos Polonii w Indonezji”. 

Jak się łatwo domyśleć Wydarzenie wiąże się z przypadającą na 11.11. kolejną 104-tą rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Festiwalowi przyświeca jedna idea – zaprezentowanie i oddolna promocja Polski na indonezyjskiej prowincji, wśród mieszkańców tej części Javy.

W piątek i sobotę w na plaży w Bondo odbędzie się kilka spektakularnych zdarzeń, jak chociażby puszczanie do nieba 104-ech białoczerwonych latawców, degustacja kilku polskich potraw oraz absolutnie premierowe, pierwsze w historii, odegranie hymnu Polski, przez najbardziej indonezyjską orkiestrę, jaką można sobie wyobrazić, czyli orkiestrę Gamelan

Każdy kto przebywa na Jawie w okolicy Jepara czy Semarang w tym dniu lub jego okolicach a może się poczuć zaproszony. 

Zakwaterowanie w hotelu Omah Laut Bondo, w spokojnej zatoce rybackiej, nad samym morzem jawajskim. Na hasło Polska – Niepodległość  50 % zniżki od piątku do poniedziałku. 

Na załączonym filmie pierwsze próby orkiestry Gamelan oraz krótka relacja z klejenia latawców i tradycyjnych 3-cio majowych biało-czerwonych kotylionów dla festiwalowych Gości. 

Piotr Śmieszek

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*