Wiadomości Indonezja / Edukacja na Bali, Jawie, Lombok itd., czyli szkoła po indonezyjsku.

Od dziś co jakiś czas podsyłać Wam będziemy ciekawe filmy zamieszczane na kanale YOUTUBE zaprzyjaźnionego Think Tank ASEAN, który jak się łatwo domyśleć traktuje nie tylko o Indonezji, ale także o innych państwach obszaru Azja Południowo Wschodnia. My jednak na YLD, skupiać się będziemy tylko na treściach dotyczących Archipelagu. 

Tym nie mniej gorąco Was zachęcam do zasubskrybowania kanału, na którym regularnie pojawiają się ciekawe i wartościowe treści, wywiady i filmy opowiadające azjatyckie historie od kuchni poprzez politykę po psychologię czy sztukę. Treści prezentowane na kanale i stronie www.ttasean.com  tworzą :

Katarzyna Stempniak – cały region, Tajlandia 

Leonard SzuszkiewiczTajlandia i Indonezja

Jędrzej MajewskiMalezja i Singapur

Bartek Wąsik – Singapur Laos, Kambodża

Łukasz KozłowskiWietnam

Sergiusz Prokurat  – cały region

Piotr Śmieszek – Indonezja

W pierwszej odsłonie filmowej prezentowanej na Yellow Little Duck dowiecie się jak wygląda system szkolnictwa w Indonezji … czyli … Ile lat trwa szkoła podstawowa, czy indonezyjskie dzieci chodzą do gimnazjum czy od razu idą do liceum

Jakie szkoły są najlepsze i ile kosztuje miesięczne czesne? Dowiecie się także, co jest nowością z polskiego punktu widzenia, ile kosztuje samo zapisanie dziecka do szkoły i czy cudzoziemcy planujący spróbować swoich sił w Indonezji, mogą posłać dzieci do szkoły angielskojęzycznej.

Nie zabraknie też kilku słów na temat najlepszych uczelni wyższych na wyspie Jawa i Bali.

Rozmowę prowadzi Marta Rogalewska, która przesłuchuje Bartka Wąsika i Piotra Śmieszka.  

Do usłyszenia i przeczytania.

Piotr Śmieszek

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*