Wiadomości Indonezja / Borneo – Wschodni Kalimantan : Zawalił się most drogowy.

 

Kilkusetmetrowy wiszący most drogowy nad rzeką Mahakam runął w niedzielę do wody. Według informacji z ostatniej chwili śmierć poniosło kilkanaście osób.Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę w prowincji Kalimantan Wschodni w indonezyjskiej części wyspy Borneo. Most łączący dwie górnicze osady Tenggarang i Tenggarang Seberang runął do rzeki Mahakam.

W czasie katastrofy na moście znajdowało się kilkanaście samochodów oraz motocykli. 700 metrowy most wiszący nad Mahakan zbudowano w 2002 roku.

Według wstępnych analiz ekspertów, bezpośrednia przyczyną zawalenia mogły być prace jakie ekipy budowlańców wykonywały miesiąc temu w okolicy mostu.

Miały one rzekomo uszkodzić kabel rdzeń wspierający jego konstrukcję. Dzisiaj jednak pojawiły się w mediach kolejne informacje.

Istnieją realne argumenty i podejrzenia jakoby miało dojść do działań korupcyjnych przy realizacji projektu w 2002 roku, co z kolei mogło bezpośrednio wpłynąć na jakość techniczną wykonanej przeprawy przez borneańską rzekę.

Służby ratownicze wciąż przeszukują nurt rzeki i okolice zawalonego mostu w nadziei znalezienia wciąż żywych ofiar katastrofy.Za zaginione uznaje się jeszcze ponad 30 osób.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*