Wiadomości Indonezja / Borneo – Wschodni Kalimantan : Zawalił się most drogowy.

 

Kilkusetmetrowy wiszący most drogowy nad rzeką Mahakam runął w niedzielę do wody. Według informacji z ostatniej chwili śmierć poniosło kilkanaście osób.Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę w prowincji Kalimantan Wschodni w indonezyjskiej części wyspy Borneo. Most łączący dwie górnicze osady Tenggarang i Tenggarang Seberang runął do rzeki Mahakam.

W czasie katastrofy na moście znajdowało się kilkanaście samochodów oraz motocykli. 700 metrowy most wiszący nad Mahakan zbudowano w 2002 roku.

Według wstępnych analiz ekspertów, bezpośrednia przyczyną zawalenia mogły być prace jakie ekipy budowlańców wykonywały miesiąc temu w okolicy mostu.

Miały one rzekomo uszkodzić kabel rdzeń wspierający jego konstrukcję. Dzisiaj jednak pojawiły się w mediach kolejne informacje.

Istnieją realne argumenty i podejrzenia jakoby miało dojść do działań korupcyjnych przy realizacji projektu w 2002 roku, co z kolei mogło bezpośrednio wpłynąć na jakość techniczną wykonanej przeprawy przez borneańską rzekę.

Służby ratownicze wciąż przeszukują nurt rzeki i okolice zawalonego mostu w nadziei znalezienia wciąż żywych ofiar katastrofy.Za zaginione uznaje się jeszcze ponad 30 osób.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*