Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Zaostrzenie przepisów wjazdowych dla obcokrajowców.

Od początku tygodnia na lotnisku międzynarodowym Ngurah Rai w Denpasar obowiązują nowe przepisy imigracyjne w stosunku do obcokrajowców przylatujących na wyspę Bali. Przepisy te są efektem spotkań przedstawicieli lokalnych organizacji turystycznych z członkami parlamentu Republiki Indonezji.

Celem podstawowym zaś jest walka z plagą nielegalnych pracowników zagranicznymi, zabierającymi zdaniem urzędników, pracę podobnie przygotowanym zawodowo Balijczykom. Wśród najbardziej pokrzywdzonych grup zawodowych wymienia się przewodników turystycznych, tour liderów, instruktorów nurkowania, czy też sprzedawców.

Przepisy nie dotyczą obcokrajowców przylatujących na Bali stricte turystycznie, a wymierzone są jedynie w osoby podejrzane o zarobkowy cel przylotu na Bali.

W związku z tym obostrzenie polegać będzie na możliwości odmowy wjazdu na Bali tym obcokrajowcom którzy :

  1. w ciągu ostatnich 12 miesięcy spędzili na Bali więcej niż 4 miesiące korzystając z wizy bezpłatnej bądź przedłużając wizę wjazdową VOC
  2. w ciągu ostatnich 12 miesięcy więcej niż dwukrotnie otrzymywali wizę wjazdową VOA

Decyzja o ewentualnym zawróceniu Osoby z lotniska podejmowana będzie bezpośrednio przez oficera urzędu imigracyjnego w hali przylotów.

Przepisy wprowadzono na początek w formie testowej i funkcjonować będą tylko do końca bieżącego roku. Jedynym lotniskiem (wyspą) objętym nowymi przepisami jest międzynarodowy port lotniczy w Denpasar na Bali.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*