Wiadomości Indonezja / Bali – Canggu : Akcja Bezpieczne Bali !

Cudzoziemcy mieszkający jako rezydenci na turystycznej wyspie Bali, zorganizowali w mijającym tygodniu kampanię społeczną pod hasłem „Kochamy Bezpieczne Bali”. Impulsem do tej spontanicznej inicjatywy stało się kilkanaście incydentów, które zachwiały trochę idyllicznym i rajskim obrazem hinduistycznej wyspy.

W ostatnim okresie cudzoziemcy (głównie kobiety) zgłaszały policji nocne napady rabunkowe o podobnym do siebie scenariuszu. Do spacerujących tudzież jadących motorem zagranicznych turystek podjeżdżali na motorowerach złodzieje, którzy w biegu pozbawiali je noszonych torebek.

Jeden z tych incydentów zakończył się tragicznie. W połowie maja młoda Koreanka, szarpiąc się z agresorami wpadła ze skutkiem śmiertelnym pod koła innego pojazdu. Inny tragiczny przypadek odnotowano w hotelu w Kuta, gdzie zgwałcono młodą Szwedkę. Mniej szczęścia miała Brytyjka znaleziona martwa w swojej wynajętej w Ubud willi.

W akcję obok obcokrajowców zaangażowali się sami Balijczycy oraz przede wszystkim Policja, pragnący utrzymać dobre imię swojej wyspy, zachowując wznoszącą falę masy turystów wybierających Bali jako miejsce wymarzonych wakacji.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*