Wiadomości Indonezja / Archipelag : Prawie 100 tysięcy indonezyjskich milionerów już za 4 lata.

 

Renomowana Julius Beare Group opublikowała raport o liczbie milionerów w 10 najbardziej dynamicznych gospodarkach azjatyckich. Nie zabrakło w nim Indonezji.Według najnowszych szacunków opublikowanych przez Julius Beare Group w formie najnowszego raportu Asia Wealth, w ciągu najbliższych 4 lat do roku 2015 liczba indonezyjskich milionerów wzrośnie do 99 tysięcy osób.

Co więcej Indonezja jako jedyny kraj z pośród dziesięciu badanych i uwzględnionych w raporcie gospodarek azjatyckich poszczycić się może 25% wzrostem wskaźnika milionerów HNWI w ciągu ostatnich 5 lat.

Raport dotyczący liczby mieszkańców mogących pochwalić się ponadmilionowym ( w dolarach amerykańskich) kontem bankowym objął obok Indonezji, Chiny, Indie, Tajlandię, Koree Południową, Tajwan, Hong Kong, Singapur, Filipiny i Malezję.

Liczba HNWI w badanych rejonach będzie według raportu wciąż rosła i osiągnie w 2015 roku prawie 3 miliony osób.

Największą liczbą milionerów za 4 lata pochwalić się będą mogły oczywiście najludniejsze na świecie Chiny w których mieszkać ich będzie 1,4 miliona.

Drugie miejsce przypadnie bez niespodzianki Indiom gdyż to właśnie te dwa kraje przyczyniają się według statystyk w 40 % do globalnego wzrostu gospodarczego w latach 2011 i 2012.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*