Wiadomości Indonezja / Archipelag / Półwysep Malajski : Piraci XXI wieku zatrzymani podczas akcji policyjnej na morzu.

 

Malezyjska policja morska zatrzymała drewnianą osadę piracką z siedmioma piratami na pokładzie. Morskimi rozbójnikami na miarę Jacka Sparrow i jego kolegów z Karaibów okazało się siedmiu Indonezyjczyków.Historia dzisiejsza będzie nie romantyczna i nie z Karaibów bynajmniej chociaż traktuje o Piratach czyli morskich rzezimieszkach.

Policja Morska patrolująca wody terytorialne Malezji w rejonach najbardziej na południe wysuniętej prowincji kraju – Johor, schwytała grupę indonezyjskich piratów próbujących obrabować płynący tankowiec .

Malezyjska Agencja morska poinformowała, iż nowocześni Piraci XXI wieku podczas dokonywania klasycznego abordażu uzbrojeni byli w strzelby, topory i bagnety.

Do incydentu z udziałem tankowca i drewnianej łodzi pirackiej doszło podczas nocy kiedy to najłatwiej podpłynąć niepostrzeżenie do innej jednostki.

Siedmiu zatrzymanych piratów jest teraz przesłuchiwanych na okoliczność napadu na tankowiec oraz dziesięciu innych napadów do których doszło w tym samym rejonie na przestrzeni ostatniego roku.

Taka to piracka choć nie karaibska i bez Jacka Sparrow historia na dobry początek nowego tygodnia.


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*