Wiadomości Indonezja / Archipelag : Palący problem Indonezji.

Według najnowszego raportu światowej organizacji zdrowia, Indonezja a ściślej indonezyjska płeć brzydsza przewodzi światowemu rankingowi palaczy nikotyny.

Aż 67 % indonezyjskich mężczyzn powyżej 15 roku życia, pali nałogowo papierosy. Takie wyniki dało najnowsze światowe badanie spożycia nikotyny przeprowadzone przez WHO. Szacuje się również, iż aż 80 % Indonezyjczyków narażonych jest na bierne palenie w domu lub miejscu pracy. Indonezja jako jeden z nielicznych krajów, nie podpisał jeszcze konwencji o ograniczeniu reklam wyrobów tytoniowych.

W związku z tym reklamy papierosów są na archipelagu wszędzie od bilbordów począwszy, poprzez sale kinowe na telewizji i prasie skończywszy.

Co ciekawe kobiety pozostają raczej obojętne na nikotynowe reklamy. Zaledwie 3 % z nich pali papierosy nałogowo.

Według ministerstwa zdrowia RI co roku na archipelagu 200 000 osób umiera na choroby będące następstwem lub pochodną palenia papierosów.

Indonezyjski przemysł tytoniowy jest piąta potęga na świecie, dostarczając budżetowi państwa aż 6 % całkowitego przychodu.

Badanie przeprowadzono w krajach o szacunkowo największym procencie osób palących. Niestety w niewielkiej grupie wytypowanych państw znalazła się i Polska. Towarzystwo umilają nam Bangladesz, Brazylia, Chiny, Egipt, Indie, Meksyk, Filipiny, Rosja, Tajlandia, Turcja, Ukraina, Urugwaj, Wietnam i wspomniana Indonezja.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*