Wiadomości Indonezja / Archipelag – Jawa : Legendarne Artur Dutkiewicz Trio w Dżakarcie

Ambasada RP w Dżakarcie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu obchodów 60. rocznicy stosunków dyplomatycznych między Polską a Indonezją: koncert nazywanego „ambasadorem polskiego jazzu” Artura Dutkiewicza wraz z zespołem.

Artur Dutkiewicz, wybitny polski pianista jazzowy, wyruszył w światową, bardzo intensywną trasę koncertową obejmującą Indonezję. W maju i w czerwcu 2015 roku zagra 13 koncertów, solo oraz ze swoim triem. Kompozytor wystąpi w czasie majowo-czerwcowej trasy w Brazylii, w Portugalii, na Litwie, w Indonezji, w Australii i w Nowej Zelandii. Pierwsza część trasy stanowią recitale solowe. W Brazylii – m.in. na festiwalu de Jazz Europeu prezentującym europejską muzykę, w Lizbonie – w Pałacu hrabiów Foz, a w Wilnie z japońską pianistką Marie Kiyone.

Trasa Artur Dutkiewicz Trio (w składzie Artur Dutkiewicz, Michał Barański, Grzegorz Grzyb) rozpocznie się jeszcze w Polsce koncertem w Warszawie (Cały ten Jazz.Live!). Kolejny występ, tym razem w nowoczesnej enklawie artystycznej Salihara w Dżakarcie, będzie wstępem do trasy koncertowej w Australii i Nowej Zelandii. Zespół, z programem promującym najnowszy album „Prana”, wystąpi na największych jazzowych festiwalach: m.in. na Melbourne International Jazz Festival. Artur Dutkiewicz Trio zagra obok takich gwiazd jak: Herbie Hancock, Chick Corea, Joe Lavano, Kurt Elling, Pharoah Sanders, Dee Dee Bridgewater, Richard Bona, Eric Harland, Tord Gustavsen, The Bad Plus. Trio dotrze też do Nowej Zelandii, gdzie zaplanowany jest koncert na Wellington Jazz Festival.

Koncert w Dżakarcie 24 maja o godzinie 20:00 w Salihara Teater organizuje Ambasada RP w Dżakarcie przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza https://salihara.org/en/programs/music/prana

Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie udziału i podanie liczby osób: daftar@salihara.org i dzakarta.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Zapraszamy Państwa wraz z przyjaciółmi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*