Wiadomości Indonezja / Archipelag : Indonezyjscy uczniowie wrócili do szkół.

 

Ostatni weekend, szczególnie na Jawie upłynął pod kątem masowego powrotu z wakacji. Dzisiaj rozpoczął się w Indonezji nowy rok szkolny.Wakacje szkolne na Starym Kontynencie nabierają dopiero rumieńców, a tym czasem wczoraj w Indonezji trwał smutny bo ostatni dzień „letniej” przerwy w nauce.

Dzisiaj dzieciaki ze szkół „podstawowych” oraz „średnich” wróciły do szkolnych ławek. Podobnie jak w Europie ostatnie dni wakacji porównać można do prawdziwego ludzkiego tsunami, pędzącego w kierunku dużych miast.

O indonezyjskiej skali powakacyjnej migracji świadczyć mogą nokautujące w porównaniu z krajem nad Wisłą liczby.

Jawa będąca obszarowo o 30 % mniejsza niż Polska daje schronienie ponad 150 milionom ludzi. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, iż Republika Indonezji jest społeczeństwem młodym a do tego delikatnie rzecz ujmując wielodzietnym, można sobie spróbować wyobrazić weekendowe szaleństwo na drogach dworcach i lotniskach.

No ale wszystko dobre co się dobrze kończy. Mowa o wakacjach oczywiście.

Dla turystów spędzających wakacje na Archipelagu jest to wiadomość o tyle dobra, że indonezyjskie plaże znowu będą mniej zatłoczone, a lokalne linie lotnicze wrócą do standardowych, przed wakacyjnych cen biletów.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*