Wiadomości Indonezja / Archipelag – Dżakarta : Minister turystyki Indonezji chce zmienić obraz Republiki za granicą.

 

Najważniejszym celem polityki promocyjnej archipelagu powinien być nacisk na zmianę wizerunku medialnego Indonezji w świecie. Należy lepiej i „mocniej” pokazać Indonezję potencjalnym odwiedzającym i wszystkim innym zainteresowanym archipelagiem.Indonezja nie wykorzystuje swoich walorów do promocji na arenie międzynarodowej. Zdaniem minister powinno się zrobić wszystko aby Indonezja nie kojarzyła się w świecie wyłącznie z tsunami, terroryzmem oraz ewentualnie rajską wyspą Bali.

Zdaniem pani minister zmianę wizerunku można osiągnąć poprzez zdecydowany program „emisji” pozytywnych informacji medialnych i materiałów promocyjnych.

Liczba odwiedzających Indonezje turystów przekroczy co prawda w roku 2014 magiczna barierę 10 milionów. Jest to jednak zdecydowanie za mało porównując Indonezje z sąsiadami zza miedzy : Malezja (20 milionów) , Singapurem czy Tajlandią.

Według minister Mari w Indonezji jest ponad 80 miejsc poza wyspą Bali, stanowiących potencjalne „pierwszoligowe” atrakcje turystyczne. Wśród nich wyliczono Jezioro Toba z północy Sumatry, Bunaken czyli raj dla płetwonurków w północnej części wyspy Sulawesi niedaleko Manado, Park Narodowy Komodo, zabytkowe świątynie historyczne Jawy i papuaskie dzikie ostępy.

Minister odniosła się również sloganu promocyjnego „Wonderful Indonesia”, który jej zdaniem nie funkcjonuje zgodnie z pokładanymi w nim nadziejami.

Jednym z elementów nowej polityki promocyjnej Indonezji jest podział na kategorie jaki stosować będzie Ministerstwo Turystyki w „procesie promocyjnym”.

Atrakcje Indonezji podzielone zostały na siedem grup. Są to po kolei :

Turystyka sportowa – golf, surfing, nurkowanie

Eco turystyka

Turystyka morska turystycznymi statkami pasażerskimi

Turystyka lecznicza i Spa

Turystyka kulturalna i historyczna

Turystyka kulinarna plus zakupy

Turytyka Incentives, targi i konferencje

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*