Wiadomości Indonezja / Archipelag – Dżakarta : „Godzina Ziemi” również w Indonezji.

Aż 27 indonezyjskich miast zgłosiło swoje uczestnictwo w sobotniej, światowej akcji na rzecz walki z globalnym ociepleniem i zmianami klimatycznymi na ziemi.

Godzina Ziemi polega przede wszystkim na tym, by w ciągu godziny zegarowej nie korzystać z oświetlenia, dając tym samym znak globalnej solidarności w walce ze zmianami klimatycznymi. Akcja pod nazwą „Earth Hour” prowadzona będzie w 135 krajach i jak szacują organizatorzy weźmie w niej udział prawie 2 miliardy mieszkańców naszego globu.

Godzina dla ziemi przypadnie w najbliższą sobotę pomiędzy 8.30 a 9.30 po południu czasu Jawajskiego czyli 12.30 a 13.30 czasu środkowoeuropejskiego

Gubernator stolicy Indonezji Fauzi Bowo wyraził swoje uznanie dla planowanej akcji i zaapelował do mieszkańców Dżakarty o rzeczywiste poparcie 60 minut globalnych ciemności.

Administracja stolicy również planuje aktywnie wesprzeć szczytną światową ideę, wyłączając światła na kilku głównych arteriach miejskich oraz w budynkach administracyjnych.

Do akcji przyłączają się również tacy ważni gracze na stołecznej scenie ekonomicznej jak Garuda Indonesia, Metro TV czy Carrefour.

Gubernator Yogyakarty sułtan Hamengkubuwono X potwierdził ,iż on również w swoich włościach aktywnie poprze sobotnią godzinę ziemi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*