Wiadomości Indonezja / Archipelag – Bali : Narkotyki = Kara Śmierci !?

Krajowa Agencja ds. Narkotyków (BNN) przedstawiła w ubiegły weekend raport dotyczący wyroków w sprawach związanych z handlem narkotykami w Republice Indonezji.Na terenie zakładów penitencjarnych Republiki Indonezji przebywa obecnie 58 osób skazanych na karę śmierci za wykroczenia związane z handlem narkotykami.

Nie oznacza to jeszcze, że na wszystkich z nich zostanie wykonana kara śmierci, ponieważ więźniom przysługuje prawo złagodzenia kary na drodze składanych apelacji.

Większość z nich skazano za przemyt oraz handel meta amfetaminą.

Mimo najwyższych, bezkompromisowych wyroków wydawanych w przypadkach ujawnienia hurtowych ilości szmuglowanych narkotyków, liczba wykrywanych przestępstw potroiła się na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Nie jest to jednak tendencja indonezyjska, ponieważ w tym samym okresie na świecie odnotowano identyczny wzrost ujawnionych przestępstw związanych z narkotykami.

Najwyższy wzrost przestępczości odnotowano w przypadku najbardziej dochodowej amfetaminy, najmniejszy z kolei w segmencie popularnej marihuany.

W Indonezyjskich więzieniach znajduje się duża liczba obcokrajowców zatrzymanych głównie na lotniskach Bali oraz Jawy podczas prób nielegalnego wwiezienia na Archipelag narkotykowej kontrabandy. Dominują wśród nich Australijczycy oraz co może dziwić Irańczycy.

Poza granicami Indonezji w więzieniach Chin i Malezji przebywa obecnie 250 obywateli Indonezji skazanych za podobne przestępstwa “na wyjeździe”.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*