Wiadomości Indonezja / Archipelag – Ambitne plany ministerstwa transportu RI.

Rząd Republiki Indonezji coraz więcej uwagi i energii poświęca wschodnim rubieżom Archipelagu. Uwaga ta nie ominęła połączeń lotniczych ze wschodnimi prowincjami.

Republika Indonezji planuje budowę 15 nowych lotnisk pasażerskich we wschodnich regionach kraju. Plan jest bardzo ambitny tym bardziej, że jego uruchomienie wyznaczono już na początek przyszłego roku. Całe przedsięwzięcie, pochłonie zdaniem ministra transportu około 31 trylionów rupii indonezyjskich, czyli prawie 3,5 miliarda dolarów amerykańskich.

Jednocześnie planowana jest gruntowna renowacja 120 już istniejących lotnisk, co czyni planowane przedsięwzięcie jeszcze bardziej „kosmicznym”

Co najważniejsze ciężar ponad połowy całego mega inwestycji weźmie na siebie budżet centralny co w rzeczywistości oznacza, iż za rozwój wschodnich portów lotniczych zapłaci Jawa i Sumatra, które są wyspami rozwiniętymi najlepiej.

Najlepszym przykładem na to jak budowa nowoczesnych lotnisk zmienić może oblicze prowincji, jest wyspa Lombok. Od momentu uruchomienia międzynarodowego lotniska niedaleko miejscowości turystycznej Kute, ruch na wyspie zwiększył się kilkakrotnie.

A więcej turystów spędzających swoje wakacje w tych częściach Indonezji przełoży się bezpośrednio na dobrobyt mieszkańców.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*