Wiadomości Indonezja / Archipelag-Afryka : Konkurent Prezydenta Indonezji na muzycznej scenie świata polityki.

 

Początek nowego roku jak zwykle niesie nowe. W kwestii śpiewających głów państw Susilio Bambang Yudhoyono zyskał dalekiego konkurenta. Prezydent Ugandy, Yoweri Museveni zamierza wydać swoja pierwszą płytę.Nie tak dawno pisaliśmy o dokonaniach artystycznych obecnego Prezydenta RI Susilo Bambang Yudhoyono.

To ewenement na skalę światowa, by głowa państwa wydawała z powodzeniem albumy ze swoimi piosenkami, a takimi z pewnością są w pewnych kręgach melomanów piosenki Susilo Bambang Yudhoyono.

Zanosi się jednak na to że Prezydent Indonezji nie będzie już wkrótce „jedynakiem-głową państwa” na rynku muzycznym czy jak kto woli w muzycznym show biznesie.

Prezydent Ugandy Yoweri Museveni zapowiedział w Kampali wydanie swoich nagrań pod pseudonimem artystycznym M-7.

O ile prezydent Republiki Indonezji specjalizuje się w piosenkach nastrojowych z zacięciem patriotycznym, M-7 sięgnął po styl z innego muzycznie bieguna a mianowicie po Rap.

Z zaciekawieniem wypatrywać będziemy w sieci dokonań Prezydenta Ugandy, jednak z całym szacunkiem dla jego wschodzącej gwiazdy, daleko mu wciąż jeszcze do dorobku artystycznego Susilo Bambang Yudhoyono, który w swoim artystycznym CV ma aż trzy pełnowymiarowe albumu.

Niedoinformowanym przypominamy, iż są to w kolejności wydania :
Rinduku Padamu ” (“Kocham Cię”) z października 2007,

Evolusi ” (“Ewolucja”) ze stycznia 2009,

Ku Yakin Sampai di Sana ” (“Z pewnością dojdę tam”) ze stycznia roku bieżącego.
Ciekawe czy któryś z „Polskich Wielkich” sceny politycznej pokusił by się o rozpoczęcie równoległej do politycznej, kariery artystycznej.

W drugą stronę próbował kiedyś utalentowany Jan Pietrzak. Jednak bezskutecznie.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*