Wiadomości Indonezja / Aceh – Banda Aceh : Wybory Miss Aceh 2011.

 

W miniony weekend w najbardziej ortodoksyjnej wyznaniowo prowincji Indonezji, stosującej koraniczne prawo szariatu Aceh, odbyły się wybory Miss 2011.Co jakiś czas trafiają się ciekawe „egzotyczne” informacje z sumatrzańskiej prowincji Aceh. Egzotyczne nawet jak na Indonezje przystało i nie chodzi tu bynajmniej o florę bądź faunę tej ciekawej bynajmniej prowincji.

Aceh jako jedyny okręg w Indonezji stosuje w życiu codziennym koraniczne prawo Szariatu i właśnie z tego powodu media roztrząsają co jakiś czas o życiu w stolicy prowincji, mieście Banda Aceh

W miniony weekend w tym największym ośrodku miejskim, najbardziej ortodoksyjnej wyznaniowo prowincji Indonezji odbywały się doroczne turystyczne targi promocji.

Promowano region, chcąc zachęcić jak największa liczbę turystów do odwiedzin tropikalnych lasów i śnieżnobiałych plaż i raf koralowych tutejszej okolicy.

Jednym z elementów imprezy były przeprowadzone w jej trakcie wybory Miss Aceh 2011.

Mimo, iż kobiety w odróżnieniu do światowych trendów panujących na konkursach piękności nie pokazały nawet kosmyka włosów, wybory spotkały się z ostrą krytyka bezkompromisowych islamistów.

Na nic zdały się tłumaczenia organizatorek że uczestniczki ubrane były skromnie i religijnie, odpowiadały na pytania dotyczące walorów Aceh a nie swoich przez co promowały przede wszystkim rozwój turystyczny regionu.

Konserwatyści zarzucają organizatorom brak szacunku dla Szariatu i Aczinskich kobiet, które ich zdaniem w inny niż wybory miss, zgodny z islamem sposób mogły by promować turystykę w Aceh.

Mimo protestów i krytyki wybory odbyły się w czym nie mała zasługa i odwaga organizatorki przedsięwzięcia Pani Ameli Poppy.

Miss Aceh 2011 została 19 letnia studentka Uniwersytetu Syiah Kuala w Banda Aceh.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*