Wiadomość Indonezja / Jawa – Papua : Udaremniono próbę przemytu pytonów zielonych.

 

 

Indonezyjskie służby graniczne aresztowały na lotnisku międzynarodowym w Dżakarcie Kuwejtczyków próbujących nielegalnie wywieźć 40 niezwykle rzadkich pytonów drzewnych, żyjących w indonezyjskiej prowincji Papua.Chcąc nie chcąc, pisząc o Indonezji jednym z wątków nadwornych jest tutejsza przyroda. Indonezyjska fauna i flora w całym swoim bogactwie a przy tym i unikalności sprawia że co rusz pojawiają się newsy z tej dziedziny.

Nie inaczej jest dzisiaj a bohaterem notatki będzie tym razem zielony pyton drzewny.

Służby celne na lotnisku międzynarodowym Sukarno Hatta w Dżakarcie aresztowały w miniony weekend dwóch obywateli Kuwejtu próbujących wywieźć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 40 sztuk tych osobliwych węży.

Kuwejtczykom udało się dotrzeć ze swoją nietypowa przesyłką aż do strefy odpraw i dopiero tuż przed wejściem na pokład samolotu linii Emirates kontrola prześwietlająca bagaż wykryła węże w torbach obu Arabów.

Pytony jak to bywa w zwyczaju szmuglerów żywych okazów, znajdowały się pod wpływem środków odurzających mających wyeliminować jakiekolwiek ruchy zwierząt podczas lotu.

Obaj przemytnicy przesłuchani krótko po zatrzymaniu oświadczyli, iż rynkiem docelowym dla wywożonych węży miały być Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Zielony Pyton drzewny jest niezwykle cennym i chronionym wężem zamieszkującym lasy tropikalne indonezyjskiej prowincji Papua na Nowej Gwinei oraz północno Australijski stan Queensland.

Według indonezyjskiego prawa za przestępstwo jakiego dopuścili się obywatele Kuwejtu grozi kara siedmiu lat więzienia i 32 000 $ grzywny.

 

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*