Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Uwaga Indonezjo – nieczysta „Lady Gaga” – nadciąga!!

 

Cieszący się dużym szacunkiem i uznaniem, prezes Rady Ulemów Indonezji (MUI) zabrał głos w kwestii czerwcowego koncertu, kontrowersyjnej i szokującej wokalistki w stolicy Indonezji.

Szacowny Ulema zaapelował do pobożnych muzułmanów, którzy weszli już w posiadanie biletów na mający się odbyć koncert, aby je zwrócili organizatorom upominając się przy tym o zwrot kosztów zakupu.

Koncert w stolicy Indonezji odbędzie się w prawdzie dopiero trzeciego czerwca, jednak w dniu rozpoczęcia sprzedaży biletów 10 marca w niespełna 2 godziny, sprzedano wszystkie 25 000 wejściówek na stadion Bug Karno.

Indonezyjski koncert Lady Gaga stanowi część jej światowego tourne „Born This Way Ball”.

Ulema skrytykował wokalistkę za zbyt seksualne zachowanie na scenie, co automatycznie dyskryminuje ją, jego zdaniem w oczach porządnych i wierzących ludzi w Indonezji.

Poza tym wokalistka podczas swoich występów często odkrywa zakazane dla oczu muzułmanina części intymne ciała zwane „Aurat” czyniąc swoje przedstawienia definitywnie nieczystymi „Haram” w kontekście szeroko pojętego prawa koranicznego Szariat”.

Ulema wyraził również swój niepokój, iż zapraszanie artystów tego pokroju wywoła wcześniej czy później podobne zachowania u młodych Indonezyjczyków, na co on jako przywódca duchowy zgodzić się nie może.

Ciekawe czy apel Ulemy spowoduje lawinowe zwrot biletów do kas organizatora?

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*