Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Indonezja / Bali – Denpasar : Balijski wulkan Agung bliski erupcji!

Od kilkunastu dni zagęszcza się atmosfera wokół najwyższej góry na wyspie Bali. W mijającym tygodniu dwukrotnie podnoszono stopień zagrożenia wulkanicznego, nadając mu w dniu wczorajszym poziom IV- (najwyższy). W związku z powyższym podajemy za Ambasadą RP następujący komunikat :

W związku z potencjalną możliwością erupcji wulkanu Mt. Agung we wschodniej części Bali, około 72 km od Ubud, Ambasada RP w Dżakarcie pragnie poinformować, że Agencja Łagodzenia Skutków Katastrof (BNPB) ogłosiła IV (najwyższy przed erupcją) stopień zagrożenia i zaleciła okolicznym mieszkańcom zachowanie bezpiecznej odległości i zamknęła obszar w okręgu 12 km od krateru. W przypadku potencjalnej erupcji wulkanu należy spodziewać się znacznych utrudnień komunikacji lotniczej, mogących w ekstremalnej sytuacji skutkować kilkudniowym zawieszeniem  wszelkich połączeń lotniczych. Ponieważ sytuacja zmienia się dynamicznie, zaleca się osobom przebywającym na Bali śledzenie komunikatów na stronie https://www.bnpb.go.id.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*