Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Papua – Puncak Jaya : Strzelanina w Górach Śnieżnych.

W cieniu wyborów prezydenckich przez Indonezję przetaczają się również inne mniej lub bardziej ważnie wydarzenia polityczne. W tym tygodniu znowu przypomnieli o sobie partyzanci z OPM (Organizacja Wolna Papua) na Nowej Gwinei. Ugrupowanie walczące o pełną autonomię indonezyjskich prowincji Papua i Papua Zachodnia, działa obecnie jedynie w najbardziej niedostępnych rejonach górskich papuaskiego interioru. We środę uzbrojeni wojownicy zaatakowali konwój dziesięciu samochodów zmierzających z Wamena w kierunku najwyższej góry Indonezji, Puncak Jaya. W wyniku potyczki zginęła jedna osoba a dwie inne zostały ranne. Spalono również 4 samochody.

Jak to zwykle w takich wypadkach bywa, zapowiedziano wysłanie w zapalny region większej ilości wojska.

Mimo kilku dekad życia pod czerwono białą banderą Papuasi nie godzą się z narzuconą przez Dżakartę władzą. Co kilka miesięcy z najbardziej dzikiej wyspy archipelagu docierają informacje o kolejnych mniej lub bardziej krwawych incydentach.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*