Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Kuala Lumpur – Dżakarta : Wielka przeprowadzka Air Asia ?!!

Wielka przeprowadzka, największego przewoźnika budżetowego w ASEAN wkrótce stanie się faktem. Air Asia zamierza zamienić Kuala Lumpur na Dżakartę.Wszystko wskazuje na to, iż linie lotnicze Air Asia będące największym tanim przewoźnikiem lotniczym w regionie, przeniosą swoją siedzibę główną z malezyjskiego Kuala Lumpur do stolicy Indonezji Dżakarty.

Głównym argumentem w procesie podejmowania przez zarząd tej kluczowej decyzji, jest chęć zmiany wizerunku Air Asia jako linii wyłącznie malezyjskich na kontynentalne linie Azji Południowo Wschodniej.

Nowo otwarte biura AA zostaną otwarte najprawdopodobniej już w październiku tego roku w budynku Equity w dzielnicy Sudirman. Prezes Air Asia Tony Fernandez nie kryje również faktu, iż koronnym argumentem jakim kierowano się przy wyborze nowej siedziby dla firmy fakt, iż Dżakarta jest siedzibą ASEAN ( Związek Państw Azji Południowo Wschodniej).

ASEAN planuje w 2015 roku wdrożenie nowych przepisów o „otwartej przestrzeni powietrznej” czemu naprzeciw już teraz wychodzi zarząd Air Asia.

Zdaniem ekspertów jest jeszcze inny powód przeprowadzki, jaką zaplanowały najbardziej popularne linie lotnicze regionu ASEAN. Powodem tym jest rosnące z roku na rok znaczenie gospodarcze Indonezji, jej wskaźniki ekonomiczne oraz struktura fizyczna która „skazuje” największy archipelag świata na lotnictwo pasażerskie.

W wszystkich ostatnich latach Indonezja notuje regularny wzrost liczby przewożonych pasażerów rzędu 15% .

Air Asia natomiast do niedawna mogła się pochwalić największym zamówieniem publicznym na samoloty pasażerskie w historii lotnictwa cywilnego. Transakcja opiewająca na 300 maszyn A320 długo utrzymywała się na pierwszym miejscu wśród światowych kontraktów branży lotniczej.

Palmę pierwszeństwa przejęły w ubiegłym tygodniu American Airlines, które zamówiły 460 samolotów pasażerskich Airbus i Boening.

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*