Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Jawa – Malang : Pocztówka z Jawy Wschodniej.

Dzisiaj krótka wizyta w mieście Malang. Drugie co wielkości miasto we wschodniej części Jawy położone jest na malowniczej równinie otoczonej wysokimi wulkanami. Wulkan Arjuno (3339 m.n.p.m.) i góra Kepolo (3035 m.n.p.m) to tylko nieliczne z dumnych ponad dwutysięczników wokół miasta. Malang znany jest z ciekawej  zabudowy kolonialnej, która przetrwała do dzisiejszych czasów. To głównie dla niej przyjeżdżają do miasta zagraniczni turyści. Osobliwa „Starówka” zbudowana została w znacznej części po roku 1870 kiedy to Europejczycy prowadzili w okolicy miasta dobrze prosperujące plantacje kawy i kakao.

W Malang znaleźć można również ciekawy, typowy dla jawajskich miast plac miejski Alun Alun, poholenderskie kościoły, targowisko miejskie oraz oczywiście meczet.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*