Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Jawa – Borneo : Tragiczny lot Air Asia.

Niestety ostatnie dni minionego roku oraz pierwsze dni nowego, upływają w Indonezji w cieniu tragedii lotniczej do której doszło 28 grudnia nad morzem jawajskim. Samolot pasażerski Airbus ze 162 osobami na pokładzie, lecący z Surabaya do Singapuru runął z (wciąż) niewyjaśnionych przyczyn do morza w okolicy Pangkalan Bun.

Niestety warunki atmosferyczne panujące w rejonie domniemanej katastrofy w przestworzach są tak złe, iż akcja poszukiwawcza odbywa się w ograniczonym rozmiarze. Media światowe podgrzewają atmosferę i przerzucają się informacjami na temat ilości odnalezionych ofiar. Prawda jest jednak taka, iż do dnia dzisiejszego udało się wyłowić dopiero około 30 ciał pasażerów feralnego lotu QZ 8501.

Równie mało optymistyczne wieści dotyczą poszukiwań czarnej skrzynki. Powodem jest fakt, iż do chwili obecnej nie zlokalizowano z całą pewnością wraku airbusa. Niestety wyklucza to postawienie ostatecznych wniosków co do przyczyn katastrofy i odtworzenie ostatnich chwil lotu na pokładzie Air Asia.

Niestety pora deszczowa tego roku ma bardziej dynamiczny przebieg niż w latach ubiegłych. Odbija się to niestety na wielu aspektach życia. W grudniu odnotowano duże powodzie w kilkumilionowym sundajskim Bandung, tragiczne obsunięcie góry w jawajskim Banjarnegara.

Oby był to już koniec tragicznej serii wydarzeń i oby nowy rok 2015 przyniósł Indonezji wiele pozytywnych zdarzeń na wszystkich płaszczyznach życia republiki.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*