Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Dżakarta – Archipelag : Zaprzysiężenie Joko Widodo.

Jutro w stolicy Indonezji dokona się ostatni akt najnowszej historii Republiki. Po kilkumiesięcznych zawirowaniach związanych, najpierw z wyborami parlamentarnymi, później prezydenckimi i na koniec formowaniem frakcji parlamentarnych oraz rządu, wyspiarski kraj dopłynął szczęśliwie do dnia 20 października. Jutro na siódmego z kolei prezydenta niepodległej Indonezji, zaprzysiężony zostanie, wybrany demokratycznie w lipcu, Joko Widodo alias Jokowi.

Jutro również ostatni raz w roli głowy państwa zaprezentuje się ustępujący fotela prezydenckiego generał Susilo Bambang Yudhoyono.

Dzień jutrzejszy to bez wątpienia i oby tylko przede wszystkim, podniosła ceremonia zaprzysiężenia. Udział w niej zapowiedziało wiele dostojnych głów z państw regionu ASEAN. W Jakarcie obecny będzie premier Singapuru, Premier Malezji, Prezydent Timoru Leste (Timor Wschodni) oraz Sułtan Brunei. Z innych ważnych gości wymienić z pewnością należy sekretarza stanu USA i japońskiego ministra spraw zagranicznych.

Swoją obecność potwierdził również polityczny przeciwnik i przegrany kontrkandydat z lipcowych wyborów prezydenckich, generał Prabowo Subianto.

Poza podniosłą ceremonią będzie i przysłowiowa druga strona poniedziałkowego medalu, czyli stołeczna ulica. Przeciwnicy Jokowiego, wywodzący się niejednokrotnie z kręgów twardogłowych islamistów, zapowiadają masowe protesty na ulicach miasta. Nie dziwi więc fakt, iż do obsługi imprezy postawiono w stan gotowości 2400 policjantów i żołnierzy. Europejskie placówki dyplomatyczne w tym również ambasada polska, ostrzegają swoich obywateli przed niepotrzebnym przebywaniem na ulicach miasta w dniu jutrzejszym.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*