Once Upon a Time – Indonezja – Sierpień 2020.

Sierpień zaczęliśmy w Indonezji 110 000 przypadków zakażeń, zamknęliśmy natomiast 172 000 zainfekowanymi wirusem sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Bali – Lombok : Drugie wydanie przewodnika.

Miło mi poinformować Was, że przewodnik „Bali i Lombok” wydawnictwa Bezdroża, którego jestem autorem, doczekał się drugiego wydania zanim jeszcze wakacje ad 2018 na dobre zapukały do waszych drzwi.

To naprawdę dobra pozycja dla osób wybierających się na dwie tytułowe wyspy a ponadto do jawajskiej Yogyakarta i na wyspę Flores od strony miasteczka Labuan Bajo będącego bramą do Parku Narodowego Komodo.

Być może lista typów noclegowych czy też kulinarnych nie zawsze trafi we wszystkie wasze gusta, jednak w tej materii wciąż wiele się zmienia i można by przewodnik uzupełniać praktycznie każdego tygodnia a może nawet i dnia.

Tym nie mniej, jestem przekonany że każdy, kto szczerze interesuje się nowo odwiedzanymi destynacjami, znajdzie w książce wiele ciekawych i merytorycznych informacji.

Celowo piszę „książce”, ponieważ przewodnik po prostu warto przeczytać. Zapraszam na zakupy do Empik’u i innych dobrych księgarni w całej Polsce.

 

Piotr Śmieszek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*