Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Bali – Kuta : Kolejna rocznica zamachów bombowych z 2002 roku.

Czas goi rany i nie ma się co dziwić, iż coraz mniejszym echem odbijają się kolejne obchody rocznic zamachów na dyskoteki w balijskim kurorcie Kuta przed 13-tu laty. W zamachach przeprowadzonych przez islamistów z powiązanego a Alkaidą, ugrupowania terrorystycznego Dżimah Islamija zginęły 202 osoby a kolejne 209 odniosło obrażenia.

Warto może dzisiaj przypomnieć „przy okazji” o innym zamachu terrorystycznym na cele turystyczne, który miał miejsce również w Indonezji a o którym światowe media nie rozpisywały się aż tak bardzo, ponieważ obyło się w nim bez ofiar ludzkich. Ucierpiały natomiast jedynie zabytkowe skarby archipelagu.

W 1985 roku islamiści w popularnej miejscowości turystycznej Yogyakarta na stołecznej wyspie Jawa, podłożyli a następnie zdetonowali ładunki wybuchowe we wpisanej na listę UNESCO świątyni Borobudur.

Największa świątynia buddyjska świata ucierpiała, ale i te rany szybko udało się całkowicie zagoić. Dzisiaj miliony turystów rocznie, podziwiają monumentalne Boobudur, nie zdając sobie nawet sprawy, iż 30 lat temu terroryści chcieli zamienić w górę gruzu ten największy i najważniejszy skarb Republiki Indonezji.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*