Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Listopad 2019

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Pobożni Balijczycy obchodzili Galungan.

W ubiegłym tygodniu przez indonezyjską wyspę Bogów, przetoczyły się odświętne procesje. Wyznający hinduizm mieszkańcy wyspy hucznie świętowali tegoroczny Galungan.Od turystycznej zatłoczonej Kuta, po uśpioną i romantyczną Lovina. Od popularnego górskiego Ubud, po port morski w Padangbai. We środę jak wyspa Bali długa i szeroka, obchodzono święto hinduistyczne Galungan.

To jeden z najważniejszych dni świętych w balijskim obrządku hinduistycznym. Obchodzony jest na cześć zwycięstwa prawdy czyli Dharma nad czynami złymi zwanymi Adharma. Uroczystości odbyły się w każdym zakamarku wyspy o czym z pewnością przekonali się wszyscy spędzający wakacje na rajskiej wyspie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Jedna odpowiedz do Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Pobożni Balijczycy obchodzili Galungan.

  1. waldek says:

    a beda cos swietowac pod koniec biezacego tygodnia? A moze cos w nasrepnych tygodniac na Lombok, Flores, Celebesie lub Borneo? Wybiersm sie tam… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*