Once Upon a Time – Indonezja – Czerwiec 2020.

Czołem z Wielkiej Indonezji! Kolejny miesiąc za nami. Miało nie być o koronie albo być tylko trochę a tym czasem tkwimy w temacie po uszy i większość wydarzeń wciąż pośrednio lub bezpośrednio linkuje do Covid19. Na początek garść statystyk. Czerwiec na archipelagu zaczął się 27-ma a zakończył 52-ma tysiącami zakażeń wirusem Sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Pobożni Balijczycy obchodzili Galungan.

W ubiegłym tygodniu przez indonezyjską wyspę Bogów, przetoczyły się odświętne procesje. Wyznający hinduizm mieszkańcy wyspy hucznie świętowali tegoroczny Galungan.Od turystycznej zatłoczonej Kuta, po uśpioną i romantyczną Lovina. Od popularnego górskiego Ubud, po port morski w Padangbai. We środę jak wyspa Bali długa i szeroka, obchodzono święto hinduistyczne Galungan.

To jeden z najważniejszych dni świętych w balijskim obrządku hinduistycznym. Obchodzony jest na cześć zwycięstwa prawdy czyli Dharma nad czynami złymi zwanymi Adharma. Uroczystości odbyły się w każdym zakamarku wyspy o czym z pewnością przekonali się wszyscy spędzający wakacje na rajskiej wyspie.

Jedna odpowiedz do Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Pobożni Balijczycy obchodzili Galungan.

  1. waldek says:

    a beda cos swietowac pod koniec biezacego tygodnia? A moze cos w nasrepnych tygodniac na Lombok, Flores, Celebesie lub Borneo? Wybiersm sie tam… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*