Once Upon a Time – Indonezja – Lipiec 2020.

Czas na podsumowanie miesiąca lipca na Archipelagu. Niestety pod jednym względem nie różnił się on od swoich tegorocznych poprzedników i zdominowany był przez informacje linkujące lub bezpośrednio tyczące pandemii Covid19. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Święta Idul Fitri 1435.

W poniedziałek i wtorek Indonezja obchodzić będzie największe święta świata islamu, kończące miesięczny Ramadan, Idul Fitri, zwane również oraz częściej Eid Mubarak 1435. Pobożni muzułmanie już tylko do niedzieli nieść będą na swych barkach trudy ramadanowego postu, by od przyszłego tygodnia wrócić do klasycznego cyklu, śniadania, obiadu i kolacji.

Już od teraz na całym archipelagu rozpoczął się coroczny mudik. To swoiste pospolite ruszenie, wiążące się z tradycją odwiedzin domu rodzinnego w czasie Idul Fitri. Wszystkie indonezyjskie lotniska, dworce, porty morskie i drogi dojazdowe do większych miast będą maksymalnie przeciążone, aż do pierwszych dni sierpnia. Opustoszeją za to ulice miast,dając tym samym odpocząć od permanentnych korków.

Wszystkim obchodzącym święta życzymy Selamat Hari Raya Idul Fitri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*