Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Marzec 2020 roku

Marzec patrząc na późniejszy rozwój wypadków, zaczął się w Indonezji w sumie niewinnie. Pojawiały się co prawda już wcześniej, sygnały nie do zlekceważenia, utwierdzające w przekonaniu iż Covid19 nadciąga, tym nie mniej Republika I. rozpoczęła trzeci miesiąc nowego roku, wciąż wolna od wirusa Korona. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Palący problem Indonezji.

Indonezyjczycy są niekwestionowanymi liderami światowego rankingu palaczy. Rzecz tyczy się wyłącznie Panów, ponieważ tutejsze Panie są w tym zestawieniu daleko daleko w tyle. Można by rzec … nic w tym dziwnego … ponieważ papierosy w Republice są (obok kawy) najtańszą dostępną używką. Również w skali globalnej indonezyjskie papierosy należą do najtańszych w świecie. Paczka najbardziej medialnej i znanej marki Marlboro kosztuje na archipelagu  jedynie 1,3 $ (amerykańskiego). Porównując to z cenami w sąsiedniej Malezji (3,2 $) czy o zgrozo !!! Australii (17,5 $) widać, że Indonezja to prawdziwy raj dla amatorów dymka. Tylko wyspiarskie Filipiny ze swoim 1 $ za paczkę przebijają Indonezję w tym zestawieniu. Jest jednak Indonezja nie tylko rajem dla palaczy ale i dla koncernów tytoniowych produkujących owe papierosy. Tutaj po prostu robiąc papierosy robi się niezłą kasę. Dzieje się tak tym bardziej, iż Indonezja jako jedyny kraj grupy G 20  oraz jedyny w regionie Azji Południowo Wschodniej  nie stosuje światowej konwencji o wyrobach tytoniowych, którą w 2003 roku opracowała Światowa Organizacja Zdrowia.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*