Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Bukit Lawang

Niewielka osada nad rzeką Bahorok stała się w ostatnich dekadach ulubionym miejscem wśród turystów odwiedzających północną część indonezyjskiej Sumatry. Wioska położona 86 kilometrów od Medan, największego miasta na drugiej co do wielkości indonezyjskiej wyspie, zasłynęła za sprawą Orangutana, najsympatyczniejszej małpy człekokształtnej. Rejon Parku Narodowego Gunung Leuser na skraju którego położone jest Bukit Lawang nazywa się często i nie bez przyczyny zwierzęcym sanktuarium, zamieszkuje go bowiem 5000 dzikich orangutanów.

Bukit Lawang zyskał jednak swoją sławę głównie dzięki założonemu w roku 1973 Centrum Rehabilitacji Ludzi Lasu ( Orang – Człowiek, Hutan – Las) . Centrum specjalizuje się przywracaniu naturze tych orangutanów, które zostały odebrane z nielegalnych hodowli, prywatnych zbiorów, cyrków, zoo i innych tego typu instytucji.

Orangutany przywożone do Bukit Lawang uczone są od podstaw zdobywania pożywienia, życia w stadzie i następnie są przywracane lasowi.

W 2003 roku podczas kilkudniowych ulewnych dreszczów doszło w Bukit Lawang do wielkiej powodzi podczas której mocno ucierpiała mozolnie odbudowywana do dnia dzisiejszego infrastruktura turystyczna.

W Bukit Lawang można również odwiedzić popularna jaskinie nietoperzy, spotkac w lesie sympatycznego gibona albo nawet olbrzymiego słonia. Zapraszamy na spotkanie z dalekimi kuzynami z  lasu oraz przejażdżkę na słoniu sumatrzańskiem w „Bukit Lawang

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*