Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Wamena

Wamena to położona w prowincji Papua, największa miejscowość interioru, indonezyjskiej części Nowej Gwinei. Miasto jest również stolicą dystryktu Jayawijaya.

Sama miejscowość położona idealnie w środku malowniczej doliny Baliem liczy niespełna 10 000 mieszkańców, jednak we wioskach rozsianych na północ i południe od Wamena mieszka ponad 300 000 Papuasów.

Mieszkańcy Wamena i okolic wywodzą się z pośród trzech głównych lokalnych plemion Dani , Lani i Yali. Wamena jest miastem odizolowanym od stolicy prowincji Papua, miasta Jayapura. Jedyne połączenie stanowi most powietrzny utrzymywany z tutejszego lotniska, będącego zarazem największym wewnątrz wyspy.
Linie lotnicze jakie latają codziennie z i do Wamena to Trigana Air, Merpati i Avia Star.

Wamena zasłynęła ostatnio w Indonezji nieźle kopiącymi piłkę zawodnikami klubu piłkarskiego Persiwa Wamena. Persiwa występuje w najwyższej lidze piłkarskiej na Archipelagu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*