Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Wyspy Gili

Coraz większą popularnością wśród turystów spędzających wakacje w Indonezji cieszą się wyspy GILI – trzy maleńkie sąsiadki wyspy Lombok. Wysepki Gili tak naprawdę są częścią administracyjna zachodniej części Małych Wysp Sundajskich (Nusa Tenggara) a w szczególności popularnego wśród turystów Lombok.

Gili Trawangan, Gili Meno oraz Gili Air kuszą turystów spędzających wakacje w Indonezji. Zaletą wysepek jest ich kameralne położenie z dala od turystycznego zgiełku utożsamianego z wyspą Bali.

Każda z trzech wysepek ma swoje własne resorty turystyczne, restauracje, piękne plaże i inną od dwóch sąsiadek atmosferę. Na wyspach działa wiele szkół nurkowania oferujących profesjonalne kursy min. Padi.

Na wyspie Trawangan najlepiej poczują się miłośnicy wieczornych wyjść do restauracji i barów oraz namiastki balijskiego gwaru.

Wysepka Gili Meno to najlepsze miejsce by podczas przyjemnego snorkelingu spotkać w wodzie ikonę trzech wysepek Gili, żółwia morskiego.

Wyspa Gili Air to najmniejsza, rodzinna i najbliżej Lombok położna wysepka spośród całej Gili trójcy.

Największą zaletą wszystkich trzech jest niewątpliwie brak motorowego transportu publicznego. Wysepki przemierzać można jedynie popularnymi rowerami lub lokalną konna dwukółka zwaną tutaj Cidomo.

Oprócz żółwi morskich w wodach wokół wysepek spotkać można wiele innych ciekawych mieszkańców raf koralowych. Same formacje koralowców należą do jednych z ładniejszych w całej okolicy. Szczególnie tych dostępnych nawet dla niedoświadczonych amatorów podwodnego życia Indonezji.

Nazwa Gili pochodzi z języka rdzennych mieszkańców Lombok Sasaków i oznacza po prostu wyspę.

Spędzając wakacje w Indonezji warto zarezerwować kilka dni na rajskie Wysepki Gili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*