Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Senggigi-Mataram

Największe miasto Lombok to Mataram. Stolicę wyspy i zarazem prowincji Nusa Tenggara Barat zamieszkuje obecnie ponad 400 000 mieszkańców. Mataram ma konstrukcję zbliżoną kształtem oraz administracyjnie do polskiego Trójmiasta.

Na stolicę Lomboku składają się kolejno Ampenan, Mataram i Cakranegara. Ta ostatnia jest „dzielnicą” najciekawszą pod względem atrakcji turystycznych, gdyż właśnie w niej znajdują się okazałe świątynie hinduistyczne z okresu panowania Balijczyków. Do najstarszych i najładniejszych z nich należy XVIII wieczna świątynia Meru.

Inne warte odwiedzin świątynie z okolic Mataram to Pura Lingsar, będąca miejscem wspólnych modlitw tutejszych Muzułmanów Waktu Telu i  Hinduistów oraz świątynia i największy park w mieście zarazem, czyli Narmada Water Palace.

Z dzielnicy Ampenan najbliżej do morza i najstarszego kurortu wyspy Lombok czyli Senggigi. W Senggigi „coś” dla siebie znajdzie każdy amator relaksu i letnich kurortów.

Są tutaj dobrze wyposażone centra nurkowe, fale dla początkujących surferów oraz dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna z licznymi hotelami, restauracjami czy salonami masażu oraz Spa.

Po drodze z Ampenan do Senggigi warto wstąpić do niewielkiej, położonej nad brzegiem morza Lombok, świątyni Batubolong.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*