20 marca, 2012

Senggigi-Mataram

Największe miasto Lombok to Mataram. Stolicę wyspy i zarazem prowincji Nusa Tenggara Barat zamieszkuje obecnie ponad 400 000 mieszkańców. Mataram ma konstrukcję zbliżoną kształtem oraz administracyjnie do polskiego Trójmiasta.

Na stolicę Lomboku składają się kolejno Ampenan, Mataram i Cakranegara. Ta ostatnia jest „dzielnicą” najciekawszą pod względem atrakcji turystycznych, gdyż właśnie w niej znajdują się okazałe świątynie hinduistyczne z okresu panowania Balijczyków. Do najstarszych i najładniejszych z nich należy XVIII wieczna świątynia Meru.

Inne warte odwiedzin świątynie z okolic Mataram to Pura Lingsar, będąca miejscem wspólnych modlitw tutejszych Muzułmanów Waktu Telu i  Hinduistów oraz świątynia i największy park w mieście zarazem, czyli Narmada Water Palace.

Z dzielnicy Ampenan najbliżej do morza i najstarszego kurortu wyspy Lombok czyli Senggigi. W Senggigi „coś” dla siebie znajdzie każdy amator relaksu i letnich kurortów.

Są tutaj dobrze wyposażone centra nurkowe, fale dla początkujących surferów oraz dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna z licznymi hotelami, restauracjami czy salonami masażu oraz Spa.

Po drodze z Ampenan do Senggigi warto wstąpić do niewielkiej, położonej nad brzegiem morza Lombok, świątyni Batubolong.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*