Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Kuta Lombok

Kuta z wyspy Lombok nie jest jeszcze wprawdzie tak znana jak jej balijska imienniczka, jednak wszystko wskazuje na to, że najbliższe lata przybliżą ją znacznie do sąsiadki z wyspy Bogów.

Położona nad Oceanem Indyjskim Kuta Lombok do niedawna była jedynie niewielką osada rybacką na południu wyspy, znaną jedynie amatorom mniej amatorskiego niż na sąsiedniej Bali surfingu. Popularność miejscowości rosła stopniowo, w miarę jak coraz więcej zagranicznych turystów odkrywało, iż poza surfingiem Kuta posiada również sporą liczbę romantycznych rajskich plaż. Najpiękniejsze z nich to Tanjung Aan, Mawun, Seger oraz oczywiście Kute Beach.

Poza plażami oraz atmosferą letniego kurortu Kuta posiada również swoje atrakcje kulturalne. Niedaleko wioski znajduje się popularna Sade, największa w południowej części Lombok osada rdzennych mieszkańców wyspy Sasaków. Sasakowie z Sade słyną z wyrobu znanych w całej Indonezji Ikatów i Sarongów.

Sceneria Kuta to malownicze klify i unikalny górski krajobraz wpadający bezpośrednio do turkusowego morza.

Atrakcyjność Kuta wzrosła niesłychanie po uruchomieniu w październiku 2011 roku nowego międzynarodowego portu lotniczego (BIL) w okolicy miejscowości Praya, 15 kilometrów od Kuta.

W samej Kuta i okolicy jak grzyby po deszczu zaczynają powstawać nowe hotele, restauracje, centra nurkowe i inne element kształtujące strukturę tworzącego się kurortu, który choć jest już na wyciągnięcie ręki, wciąż jeszcze pachnie dziewiczą naturą.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*