Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Lombok

Lombok w dosłownym tłumaczeniu znaczy Papryczka, turyści nazywają go młodsza siostrą Bali, a jak to często między siostrami bywa – choć płynie w nich ta sama krew, różnią się od siebie diametralnie.

Lombok różni się więc od swojej sąsiadki Bali, kulturą religią oraz florą i fauną.

To między tymi wysepkami przebiega tak zwana linia Wallace’a oddzielająca przyrodę o charakterze azjatyckim od australijko-gwinejskiego.

Wyspa Lombok jest geograficznie najbardziej na wschód wysuniętym elementem Archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Celowo jednak umieściliśmy Lombok w osobnym dziale, gdyż ma on już teraz niezmiernie dużo do zaoferowania a powstający i zapowiadający rozpoczęcie pracy w 2011 Międzynarodowy Port Lotniczy w centrum wyspy, sprawi iż wkrótce będzie o niej głośno.

Tym czasem jednak wciąż można tutaj znaleźć kojący spokój w wytchnienie w porównaniu z tętniąca życiem i zabawą Bali.

W uproszczeniu można wysunąć stwierdzenie, iż Bali to zabawa a Lombok, przygoda.

Jest tak gdyż mimo swojego spokoju, Papryczka potrafi dostarczyć pikantnych przygód nawet wytrawnym globtroterom.

Lombok oferuje swoim gościom zdobycie 4 tysięcznej góry wulkanicznej Ranjani albo surfing i plażowe lenistwo w idyllicznie położonej na południu wyspy, wiosce turystycznej Kuta.

Zaprasza na podwodne spotkanie z żółwiem morskim na jednej z Gili Islands, oraz kusi do podmiejskich ekskluzywnych hoteli i Spa w Senggigi koło Mataram.

Mimo obecności balijskiej odmiany religii Hinduistycznej, Lombok jest w 90 % wyspą muzułmańską.

I właśnie tutaj, na Lombok endemiczni Sasakowie stworzyli odłam Islamu uznawany przez główny nurt religii za heretyków i sektę

Wystarczy tu raz dotrzeć a każdy z pewnością znajdzie i odkryje jeszcze coś dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*