Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Lombok

Lombok w dosłownym tłumaczeniu znaczy Papryczka, turyści nazywają go młodsza siostrą Bali, a jak to często między siostrami bywa – choć płynie w nich ta sama krew, różnią się od siebie diametralnie.

Lombok różni się więc od swojej sąsiadki Bali, kulturą religią oraz florą i fauną.

To między tymi wysepkami przebiega tak zwana linia Wallace’a oddzielająca przyrodę o charakterze azjatyckim od australijko-gwinejskiego.

Wyspa Lombok jest geograficznie najbardziej na wschód wysuniętym elementem Archipelagu Małych Wysp Sundajskich.

Celowo jednak umieściliśmy Lombok w osobnym dziale, gdyż ma on już teraz niezmiernie dużo do zaoferowania a powstający i zapowiadający rozpoczęcie pracy w 2011 Międzynarodowy Port Lotniczy w centrum wyspy, sprawi iż wkrótce będzie o niej głośno.

Tym czasem jednak wciąż można tutaj znaleźć kojący spokój w wytchnienie w porównaniu z tętniąca życiem i zabawą Bali.

W uproszczeniu można wysunąć stwierdzenie, iż Bali to zabawa a Lombok, przygoda.

Jest tak gdyż mimo swojego spokoju, Papryczka potrafi dostarczyć pikantnych przygód nawet wytrawnym globtroterom.

Lombok oferuje swoim gościom zdobycie 4 tysięcznej góry wulkanicznej Ranjani albo surfing i plażowe lenistwo w idyllicznie położonej na południu wyspy, wiosce turystycznej Kuta.

Zaprasza na podwodne spotkanie z żółwiem morskim na jednej z Gili Islands, oraz kusi do podmiejskich ekskluzywnych hoteli i Spa w Senggigi koło Mataram.

Mimo obecności balijskiej odmiany religii Hinduistycznej, Lombok jest w 90 % wyspą muzułmańską.

I właśnie tutaj, na Lombok endemiczni Sasakowie stworzyli odłam Islamu uznawany przez główny nurt religii za heretyków i sektę

Wystarczy tu raz dotrzeć a każdy z pewnością znajdzie i odkryje jeszcze coś dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*