Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Dżakarta (Jakarta)

Dżakarta – stolica prawie 250 milionowego kraju jakim jest Republika Indonezji jest zróżnicowana nie mniej niż cała wyspiarska Indonezja.

Można w niej na odcinku 500 metrów przekroczyć niczym wehikułem czasu, granicę między biednymi jawajskimi domkami a nowoczesnymi wieżowcami wyjętymi niczym z najwyższej półki stolic światowych.

W stolicy Indonezji podobnie jak z reszta w stolicach wszystkich Państw tego świata, splatają się losy, kultury i charaktery mieszkańców całego Archipelagu.

Ponieważ zaś archipelag ten jest wielki niczym Europa a zróżnicowany jak cała Eurazja, można w Dżakarcie doświadczyć wszystkiego tego w jednym miejscu i tym samym czasie.

Nie będziemy w tej zakładce rozpisywać się o walorach bądź minusach tej największej indonezyjskiej metropolii, gdyż możecie to wyczytać w ogólnie dostępnych przewodnikach.

Pokażemy za to zarówno w przypadku stołecznej Dżakarty jak i wszystkich innych ujętych w naszym portalu miejscowości, kilka najciekawszych punktów orientacyjnych będących znakami rozpoznawczymi miasta.

Zaprezentujemy hotele w których warto się naszym zdaniem zatrzymać z uwagi na optymalną kompilację – ceny, standardu, bezpieczeństwa i lokalizacji.

Zaprosimy do najsmaczniejszych i najsympatyczniejszych a co najważniejsze uczęszczanych i wręcz kultowych restauracji, klubów tanecznych oraz pubów.

Będzie też kilka słów i informacji o kinach, parkach rozrywki i odbywających się w stolicy festiwalach. Oraz mapa „pierwszej orientacji” w terenie.

Należy jednak pamiętać że Dżakarta to prawie nigdy nie zasypiający 15 milionowy moloch, w którym ciekawych lokalizacji, środków transportu publicznego i miejsc na miłe spędzenie czasu są krocie.

Jeżeli planujesz swoje indonezyjskie wakacje między innymi w stołecznej Dżakarcie, zapraszamy do zakładki Turystyka.

Te miejsca powinieneś odwiedzić :

SUNDA KELAPA – stary poholenderski port morski stanowiący zalążek miasta Batavia, założonego przez Holendrów w ramach kolonialnej Kampanii Wschodnio Indyjskiej. Dzisiaj wciąż uważa się port Sunda Kelapa za jeden z największych na świecie obsługujących drewnianą flotę żaglowców i szkunerów.

STARE MIASTOKOTA TUA – stara zbudowana w europejskim stylu architektonicznym część miasta. Po latach zapomnienia zaczyna odzyskiwać swój blask i należne miejsce na szlaku turystycznym odwiedzających Dżakartę.

W obrębie starego miasta znaleźć można między innymi muzeum Wayang czyli lalek z odznaczonego w tym roku symbolem Skarbu UNESCO, indonezyjskiego teatru cienia.

Punktem centralnym Starówki jest zaś wielki plac przy którym mieści się kultowa Cafe Batavia.

MONAS – W samym sercu miasta, niedaleko muzeum narodowego i dworca kolejowego Gambir, znajduje się punkt centralny miasta, olbrzymi plac a na nim MONAS.

Tak mieszkańcy stolicy nazywają jedno z ostatnich dokonań prezydenta Suharto.

Bez względu na tło historyczne i polityczne powstania pomnika, jest zarówno on jak i plac do niego przyległy, miejscem gdzie zawsze spotkać można tłumy mieszkańców stolicy.

Atrakcją miejsca jest niewątpliwie wjazd platformę widokową na górze Monasu oraz masowa gimnastyka mieszkańców miasta, każdej niedzieli, zaraz po wschodzie słońca.

Mapa – Trans Jakarta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*