Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Bandung

Oddalony 175 km od Dżakarty, Bandung jest czwartym co do wielkości miastem na archipelagu Indonezji.

Miasto pośród samych Indonezyjczyków słynie głównie z dwóch rzeczy a mianowicie pogody oraz wszechobecnych sklepów sprzedających stoki poprodukcyjne czyli outletów, których wyborne zatowarowanie gwarantują setki fabryk odzieżowych w mieście i okolicach.

Bandung położone w górach i na licznych wzniesieniach poszczycić się może chłodnymi wieczorami co w Indonezji uchodzi za atrakcje meteorologiczną, jednak minusem chłodów które tak reklamują mieszkańcy miast są towarzyszące im częste i gęste opady deszczu.

Co do zakupów należało by spytać o zdanie Pań wszak to one podobno znają się na tej dziedzinie życia, z posiadanej wiedzy wiemy jednak iż miasto jest faktycznie Mekką dla Szopoholików .

Fenomen ten widać najdobitniej każdego weekendu kiedy drogi wjazdowe od i do strony Dżakarty są permanentnie zakorkowane, hotele zapełnione a sklepowy show biznes kwitnie od rana do wieczora.

Nie oznacza to jednak broń Boże, iż miasto ma do zaoferowania jedynie deszcz i sklepowe półki.

W przeszłości Bandung podobnie jak cała Jawa należał do hinduistycznego Królestwa Pajajaran i właśnie z okresu jego dominacji w 1488 roku datują się pierwsze znane wzmianki o mieście.

Pogoda dająca wytchnienie od upałów i sprzyjająca wegetacji roślin zainspirowała również przybyłych tu holenderskich kolonizatorów, którzy szybko upodobali sobie okolice miasta.

Tak też w konsekwencji tych rozbudzonych sympatii Bandung awansował w 1856 roku do roli miasta siedziby gubernatora holenderskich Indii Wschodnich w następstwie czego w roku 1884 zyskał połączenie kolejowe z Batavią czyli dzisiejszą Dżakarta.

Przejażdżka koleją między obu miastami trwa około 3 godzin i jest najbardziej malowniczą trasą kolejową w Indonezji. Dla samej przyjemności widoków ciągnących się w czasie jazdy za oknem warto wybrać się na tę kolejową wycieczkę.

Do historii światowej wpisał się szczęśliwie Bandung w roku 1955, kiedy to właśnie tutaj odbywała się głośna Konferencja międzynarodowa Azja Afryka.

Do dzisiaj Azja Afryka uznawana jest za najbardziej doniosłe i spektakularne spotkanie na szczycie jakie miło miejsce na indonezyjskiej ziemi.

Warto też dodać iż mimo definitywnie jawajskiej lokalizacji mieszkańcami miasta są nie Jawajczycy a Sundajczycy, którzy na każdym kroku podkreślają swoją odmienność w muzyce, kuchni i ubiorze.

Aby powiększyć wybrany obiekt, kliknij na niego Myszką

Te miejsca powinieneś odwiedzić :

Centrum miasta z główna postkolonialna ulicą Braga, kościółkami i meczetami wpisanymi w krajobraz miejski, oraz handlowego tasiemca Dago, na którym kupić można wszystko czego dusza zapragnie.

Rekomendowane wcześniej żyzne ziemie i dogodne warunki wegetacyjne w tych okolicach spowodowały rozlokowanie się na górskich stokachwokół Bandung licznych plantacji herbacianych. Te najbardziej malownicze, z których pochodzi najsmaczniejsza jawajska herbata to podmiejskieCiwalini.

Wybierając się na krótkie wypady poza miasto nie można nie wjechać a następnie wejść na najbardziej znany szczyt górski pochodzenia wulkanicznego w okolicy, sławny ze swego kształtu Przewrócony Statek czyli Tangkuban Prahu oraz otwarte codziennie i przez całą dobę baseny w źródłach termicznych Ciater.

Innym doskonałym wypadem za miasto w przysłowiową „drugą stronę” jest położone wśród plantacji truskawkowych siarkowe jezioro górskieKawah Putih.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*