Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Jawa

Jawa zajmuje szczególne miejsce na firmamencie całego Archipelagu. Mylne było by jednak przypuszczenie, iż dzieje się tak z powodu wielkości wyspy. Ranga i znaczenie wyspy maja swoje źródło w innych niż gabaryty czynnikach.

Ze swoimi zaledwie 132 tysiącami kilometrów kwadratowych Jawa jest 5tą co do wielkości wyspą Indonezji. To na Niej jednak mieszka 60 % obywateli Republiki.

Według szacunków statystyków i faktycznych spisów ludności, przyjmuje się iż żyje tutaj 150 milionów mieszkańców, co czyni z kolei Jawę najgęściej zaludnioną wyspą świata.

Kolejnym z atutów, nadających wyspie rangę Dominanty jest jej strategiczna lokalizacja. Położona centralnie pomiędzy innymi wyspami Archipelagu stanowi doskonałe „Centrum Dowodzenia” największego „Państwa Archipelagu” na naszym globie.

Jawajczycy są dodatkowo najliczniejszą grupą etniczną w całym państwie, choć nie są wcale jedynymi mieszkańcami wyspy.

Obok nich mieszka tu spora grupa Sundajczyków (Bandung), Madurów (Madura), Betawi (Jakarta) i jak w całej Indonezji, miejscowych Chińczyków.

Jawa to również stołeczna Dżakarta (Jakarta) i wiele głównych gałęzi indonezyjskiego przemysłu.

Spośród 5 największych miast Republiki Indonezji, trzy ( Jakarta, Bandung, Surabaya) znajdują się właśnie tutaj.

Stolica kulturalna państwa – Yogyakarta to również Jawa (Java).

Zarówno turyści, biznesmeni oraz dyplomaci odwiedzają wyspę, każdy w sobie przypisanym celu.

Wulkany, Instytucje Finansowe, Antyczne Świątynie, Placówki Dyplomatyczne, Porty Dalekomorskie & Lotnicze, unikalne rzemiosło, rękodzieło i Kultura.

Tak w dużym skrócie rysuje się Jawa.

Sekcja ta pozwoli przenieść się do węższych kanałów tematycznych w których przedstawione są poszczególne rejony wyspy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*